Witamy w Pizzeri Maranto.

P izza towarzyszy nam już od setek lat. Nie wiadomo dokładnie kiedy powstała i kto ją stworzył, ale termin pizza jest starożytny i jak podają książki kucharskie z XIX wieku oznacza ciasto drożdżowe, tyle że w wersji słodkiej z serem, cukrem i migdałami.

D ziś za mistrzów pizzy uchodzą Włosi, i to oni stworzyli najpopularniejszą pizzę na cześć swojej królowej MARGHARITY von Savoyen. Stworzył ją Raffaele Esposito w 1889 roku. Dzisiaj istnieje 50 różnych gatunków pizzy, które można skosztować w pizzeriach całego świata, między innymi w naszych lokalach.

P odobno pizza jest symbolem geniuszu neapolitańskiego, który pozwala na wykonanie "jednego dania" wspaniałego, pachnącego, smakowitego i urozmaiconego, jako że każda pizza będzie różna od poprzedniej zależnie od ciasta, dodatków, przypraw i humoru pizzera.

P o tym skromnym opisie historii, chcemy obalić mit panujący w Polsce na temat pizzy. Otóż ten chlebowy placek zapiekany z różnego rodzaju dodatkami, wbrew panującym opiniom jest daniem lekkostrawnym i zaspokajającym główne potrzeby organizmu człowieka. Można więc jeść go bez obawy o własną sylwetkę.

 

Zapraszamy zatem do spróbowania naszych wyrobów i życzymy

SMACZNEGO!

Nasze menuKontakt